Four Hoosier counties will have coverage in the Exchange. @GovHolcomb issued this statement: bit.ly/2uJo4PO

Last week from ISAHU's Twitter via CoSchedule

Award Recipients

State Awards 2016 2015 2014
State Member of the Year Carolyn Beck Kathy Goffer Douglas G. Skinner
ISAHU Chapter of the Year South Central Northeast AHU Northeast AHU
Chapter President Larry Mayfield Kathy Goffer Jody Kinsey
State Legislative Excellence Award Dwight Hall Dennis E. Wright Larry Mayfield
ISAHU Vol. Committee Member of the Year Anita Strauss Robert C. Strickland III Amanda Petty
Emerging Leader Award n/a James Smith Kristen Kaweck
Hoosier Spirit Award Trenton Hahn – Bose Public Affairs Group Dr. Jack Dwight A. Hall
Corporate Partner Award Anthem The HSA Authority Sagamore Health Network
100% Board ISAHU-PAC Contributors n/a
State Legislator of the Year Brian Bosma – Indiana House Speaker n/a
Federal Legislator of the Year Senator Joe Donnelly Rep. Todd Young
Chapter Member of the Year Recipients
Greater Bloomington                   (GBAHU) James Santo Brian Beall N/A
Greater Northern                         (GNIAHU) n/a James Brogdon
Indianapolis                                    (IAHU) Rob Strickland James Smith Robert C. Strickland III
Northeast                                      (NEIAHU) Amber Frey Kathy Goffer Crystal L. Michel
Northwest                                      (NIAHU) n/a n/a
South Central                                (SCIAHU) Larry Mayfield Nancy Swank Larry C. Mayfield
Southwest                                     (SWIAHU) Carolyn Beck Tom Gant

 

State Awards 2013 2012 2011
State Member of the Year Robert C. Strickland II David A. Berman William D. Robinson
ISAHU Chapter of the Year Greater Northern AHU Southwest AHU Northwest IN AHU
Chapter President Craig Phillips Kevin Brewer Jack Fagan
State Legislative Excellence Award David A. Berman Dwight A. Hall Susan M. Rider
ISAHU Vol. Committee Member of the Year Rita A. Musser Bill Robinson Rita A. Musser
Emerging Leader Award James Brogdon Sam Mace Michael P. Ripley
Hoosier Spirit Award Patricia A. Griffey John Willey – Anthem Michael O’Brien-Bose
Corporate Partner Award Anthem HCC Anthem
100% Board ISAHU-PAC Contributors
State Legislator of the Year Rep. Matt Lehman Rep. Eric Turner
Federal Legislator of the Year Sen. Todd Young Sen. Richard Lugar
 
Chapter Member of the Year Recipients
Greater Bloomington (GBAHU) Douglas Skinner Cheryl A. Terry Sarah Ely
Greater Northern (GNIAHU) Lisa Andreae  Jaime Murphy Charlie Bushkill
Indianapolis (IAHU) David A. Berman Jennifer Mitchen Nicole Fairbairn
Northeast (NEIAHU) Cindy K. Trahin Barbara Wright Jenelle Smith
Northwest (NIAHU) Laura J. Loomis Carla M. Cohen Valerie Fagan
South Central (SCIAHU) William D. Robinson Richard W. Holdeman Zach  J. Wilding
Southwest (SWIAHU) Tina Hazelip Kevin E. Brewer Jill Ross Dear
 
State Awards 2010 2009 2008
State Member of the Year Andrea Bogard Shawn Gibbons Patricia A. Griffey
ISAHU Chapter of the Year Indianapolis AHU Southwest AHU Greater Northern
Chapter President Jennifer Revell Carolyn Beck Carri Sheets
State Legislative Excellence Award Daniel P. O’Brien Dwight A. Hall David A. Berman
State Vol. Committee Member of the Year Dennis E. Wright James E. Anderson Marlene H. Bowen
Emerging Leader Award Andrew Bard Susan M. Rider n/a
Hoosier Spirit Award David A. Berman Daniel B. Seitz Indiana Dept of Ins
Corporate Partner Award Gregory & Appel Insurance Anthem Blue Cross Blue Shield Renaissance Dental
100% Board ISAHU-PAC Contributors No winners No winners No winners
State Legislator of the Year
Federal Legislator of the Year
 
Chapter Member of the Year Recipients
Greater Bloomington (GBAHU) G. Susie Bailey Jeffrey R.Grossnickle MaryAnn Valenta
Greater Northern (GNIAHU) Joni deSouza &
Cheryl Farmer
Cheryl S. Farmer Carri L. Sheets
Indianapolis (IAHU) Ben Miller Daniel P.  O’Brien Daniel P. O’Brien
Northeast (NEIAHU) Rita Musser Phillip E.  Wenino Jody Kinsey
Northwest (NIAHU) Mike Telesky Laura J. Loomis David Baker
South Central (SCIAHU) David S. Shymkus Bridget L.  Redmon Bridget L. Redmon
Southwest (SWIAHU) Jane E. Haag, CSS Brenda K.  Rehl Dennis Woehler
 
State Awards 2007 2006 2005
State Member of the Year Rita  Musser Nicole Fairbairn Kelly Witt
ISAHU Chapter of the Year Northeast Northwest South Central
Chapter President Rhonda Lloyd Will Glaros
State Legislative Excellence Award Shawn Gibbons Bernie Frye Mike Reddy
State Vol. Committee Member of the Year Angela Leddy n/a n/a
Emerging Leader Award n/a n/a n/a
Hoosier Spirit Award n/a n/a Indiana  Manufacturers Association
Corporate Partner Award American Community American Community & Sagamore n/a
100% Board ISAHU-PAC Contributors n/a n/a n/a
State Legislator of the Year n/a n/a n/a
Federal Legislator of the Year n/a n/a n/a
 
Chapter Member of the Year Recipients
Greater Bloomington (GBAHU) Cheryl Terry Doug Skinner
Greater Northern (GNIAHU) Dennis Rhoads Patricia Griffey
Indianapolis (IAHU) Roger Fisher Shawn Gibbons
Northeast (NEIAHU) Rhonda McDaniel Denny Wright Rita Musser
Northwest (NIAHU) Jack Fagen Will Glaros
South Central (SCIAHU) Andrea Bogard John Blackerby Andrea Bogard
Southwest (SWIAHU) Marlene Bowen Carolyn Beck

X